-- Güzellik

Bacak inceltme ve sıkılaştırma hareketleriyle kolayca şekle girin. İşte bacak sıkılaştıran 3 muhteşem egzersiz…

Bacaklarınızı yaza hazırlamanın vakti gelmedi mi? Uzun süredir hayalini kurduğunuz sıkı ve seksi bacaklara kavuşmak için çalışmanın tam zamanı! Birazdan paylaşacağımız 3 egzersiz hareketi, kusursuz ve ince bacaklara kavuşmanıza yardımcı olacak.

Zıplayıp çömelme (jump squat)
jumpsquat
Klasik squat’tan biraz daha farklı olan bu egzersiz hareketi, bacaklarınızın daha sıkı olmasını sağlıyor. Bu hareketi uygulamak için ilk olarak bacaklarınızı omuz hizanızda açın. Kalçanızı geriye doğru iterek sanki bir sandalyede oturuyormuş gibi öne doğru çömelin. Çömelirken kollarınızı göğsünüzde birleştirin ve ağırlığınızı topuklarınıza vererek zıplayın ve tekrar aynı pozisyona dönün. Bu hareketi seri bir şekilde 3 set halinde tekrarlayın.


duvarayaslanma_egzersiz
Biraz dayanıklılık gerektiren bu egzersiz hareketi, hayalinizde sıkı bacaklara kavuşmanıza yardımcı olacak. Bu hareketi yapmak için bir pilates topunu duvara yaslayın ve sırtınızı topa değdirin. Ardından bir sandalyede oturuyormuş gibi çömelin ve ellerinizi göğüs hizanızda öne doğru uzatın. Bu pozisyonda 60 saniye kadar bekleyin ve hareketi 3 set halinde tekrarlayın.

Jumping jacks (ağırlıkla birlikte)
jumpingjack
Bir çeşit kardiyo hareketi olan jumping jacks, bacakların şekle girmesine yardımcı oluyor. için ayakta dik bir pozisyon alın. Her iki elinize ağırlık alın, bacaklarınızı ve kollarınızı aynı anda açıp kapayarak olduğunuz yerde zıplayın. Bu hareketi 100 kez tekrarlamaya çalışın. Hareketi ağırlıklarla yapmakta zorlanıyorsanız, klasik jumping jacks hareketini deneyebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum